Najświętsza Maria Panna 400 lat temu w Krakowie ogłosiła się KRÓLOWĄ POLSKI

Najświętsza Maria Panna 400 lat temu w Krakowie ogłosiła się KRÓLOWĄ  POLSKI.

Od – Ks. Ksawery Wilczyński – Koszuty Małe [e-mail: koszuty@koszuty.slupca.pl] – proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. BartłomiejaArchidiecezja Gnieźnieńska.
Owe wydarzenie ma swój kontekst historycznie międzynarodowy, a przede wszystkim związany ze Stolicą Apostolską, z Rzymem. Tak wstęp, jak i później nieustanne  pogłębianie, do Cudu n/Wisłą 1920 r. włącznie.
Najpierw to, że Maryja Wniebowzięta wzięła do nieba św. Stanisława Kostkę właśnie w nocy z 14 na 15-VIII-1568 r. Potem dokładnie 40 lat później, także wieczorem 14-VIII-1608 u jezuitów w klasztorze Gesu Nuovo Sługa Boży Juliusz Mancinelli będzie widział klęczącego św. Stanisława Kostkę, przed NMP z Dzieciątkiem na ręku, i już wtedy, tamże każe mu się nazywać Królową Polski.
Szczytem, to osobiste ogłoszenie się NMP Królową Polski w Krakowie 8-V-1610 r. w katedrze, przy relikwiach św. Stanisław bpa głównego patrona naszej Ojczyzny.
Więcej we wspaniałych opracowaniach ks. Ksawerego Wilczyńskiego wydanych w formacje PDF na stronie https://jozefbizon.wordpress.com/mancinelli-nmp-polska [lub w menu: Mancinelli-NMP-Polska] po kliknięciu w poszczególne obraz lub po wybraniu pod każdym z obrazów ‘Więcej w PDF’.

Informacje o Józef Bizoń

jb.boguchwala@gmail.com
Galeria | Ten wpis został opublikowany w kategorii Mancinelli-NMP-Polska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.