Dariusz Kosiur kandydatem z listy PiS – Po ‘Requiem ..’ z tzw. narodowca na PiS-owca

8 – KN1.E.2Dariusz Kosiur kandydatem z listy PiS.
Po „Requiem ..” z tzw. narodowca na PiS-owca.

Na sam początek  – z konieczności  dla zrozumienia dalszego tekstu –  trzeba przypomnieć  obowiązującą w Polsce od wielu już lat doktrynę polityczną ujawnioną w wykładzie  Jarosława Kaczyńskiego wygłoszonym w lutym 2005 r. w Fundacji Batorego George’a Sorosa – żydowskiego „filantropa”. A swoją drogą, to Lech Kaczyński również miał tam swoje wykłady – obok innych tuzów tzw. polskiej polityki.
v
Otóż w siedzibie tej sławetnej fundacji Jarosław Kaczyński mówił tak:
v
„W 2002 roku radykałowie otrzymali w wyborach przeszło 30 procent (…) Ale jeżeli w Polsce dojdzie do sytuacji, w której połączą swoje siły, nie w jakiejś rewolucji, nie w wystąpieniach ulicznych, w wielkich strajkach, tylko przy urnie wyborczej, całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi, dwie wielkie grupy społeczeństwa, to będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna), (…) …”
Więcej w „PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa
v
Popatrzmy teraz – Samoobronę załatwili, LPR wyautowali, ale problem tych dwu wielkich grup społecznych ciągle istnieje, ba – grupy te się powiększają i w każdej chwili może niespodziewanie wyrosnąć siła polityczna, która porwie za sobą te dwie wielkie grupy społeczeństwa – ku przerażeniu PO, PiS, SLD – i wszelakiego rodzaju ich przybudówek łącznie z obrotowym PSL.
v
A jak powszechnie wiadomo – tudzież i z reklam – że przezorny zawsze jest ubezpieczony, co w polityce ma szczególne znaczenie, a tym bardziej w warunkach wyżej wymienionych, a takich ubezpieczeń trzeba mieć co najmniej dwa.
v
Wiec przezorni przygotowują odpowiednio wcześnie takie ubezpieczenie, które ma zgarnąć do siebie lwią część tych dwu grup społeczeństwa, a jeszcze inni ubezpieczający mają za zadanie pozostałą cześć rozproszyć.
v
Główne zagrożenie zaczęło się ujawniać na linii PiS-u odgrywającego swą rolę wielkich patriotów polskich i tym samym  mamiącego znaczną część wykluczonych.
Dziejową koniecznością dla PiS, a tym samym dla utrzymania
Polskiego trójkąta bermudzkiego PO-PiS-SLD,
– czytaj:
Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD CZĘŚĆ I – NARODZINY
stało się stworzenie  dla PiS ubezpieczającego go tworu. Funkcji tej z różnych racji nie mógł już dalej pełnić, Antoni Macierewicz – jak to wcześniej już czynił.
v
Potrzebna więc była  nowo objawiona nagle postać – elokwentna, z mocną retoryką narodową, no i z odpowiednią aparycją.
Postać, której jednocześnie powierzywszy mocną krytykę PiS-u tegoż PiS-u, nie zawiedzie ona w toczącej się grze politycznej.  Postać ta oczywiście nie może działać w próżni , a więc konieczna jest nowo objawiona organizacja o nazwie ładnie brzmiąca dla ucha i dla serca Polaka. Katastrofa pod Smoleńskiem 10.04.2010 r. gwałtownie przyspieszyła  potrzebę takiego ubezpieczenia PiS-u – chociażby czasowe, no i w okresie newralgicznym spełniającego głównie rolę rozbijacza  mogącej nagle powstać siły politycznej po katastrofie 10.04.2010 r.
v
No i teraz popatrzmy.
v
Od dłuższego już okresu czasu w przestrzeni internetowej zaczął funkcjonować Dariusz Kosiur spełniający wszystkie podane wyżej wymagania – kreującego się na  wielkiego obrońcę Polaków i ich interesu narodowego.  Artykuły Dariusza Kosiura ochoczo zamieszczają portale polskojęzyczne, a i zamieszczają je portale szczeropolskie – bo skąd niby mają wiedzieć co jest grane?
W tym samym czasie dr Paweł Ziemiński wyłapuje z przestrzeni internetowej osoby piszące w duchu patriotycznym, spotyka się z nimi, no i w końcu  zakładana jest organizacja o nazwie „Wierni Polsce Suwerennej” –  nazwa spełniająca wymogi podane już wyżej. Piękna – prawda?
No nastał czas przyspieszonych wyborów prezydenckich. Huku i krzyku było co nie miara, bo Dariusz Kosiur startuje na urząd Prezydenta RP. Gra na uczuciach, tanie chwyty PR [Public Relations] – by tylko jak najdłużej robić wrzask i raban wokół Dariusza Kosiura, no i wokół „wiernych inaczej”.  1000 podpisów zebrać, to żadna przecież sprawa [ byłoby wówczas cicho, pewna przegrana z kretesem no i koniec zabawy], ale wówczas skąd brać materiał na tak przecież potrzebne wrzaski i robienie rabanu do taniej promocji  na przyszłość Dariusza Kosiura?
v
Zaraz po katastrofie i w trakcie ogłoszonej żałoby narodowej Dariusz Kosiur – członek zarządu stowarzyszenia „Wierni Polsce Suwerennej” [skarbnik] pisze i zamieszcza 14.10.2010 w Internecie swoje słynne „ Requiem dla Prezydenta” – [tekst w Ps.] na stronie tego stowarzyszenia.
http://wiernipolsce.wordpress.com/2010/04/14/requiem-dla-prezydenta/
v
Warto w tym miejscu podać skład zarządu tego stowarzyszenia.
Zarząd Główny
Paweł Ziemiński – prezes
Stanisław Baj– wiceprezes ds. gospodarczych
Bohdan Porębasekretarz, II wiceprezes ds. propagandy
Dariusz Kosiur – skarbnik
Tadeusz Dylak – członek zarządu
Ryszard Nosiński – członek zarządu
Andrzej Skorski – członek zarządu.
v
Nie przechodzi ono bez echa – zamieszczają to „requiem”  D. Kosiura  – niedoszłego kandydata na urząd Prezydenta RP, a obecnie kandydata na radnego z listy PiS do Rady Gminy Otwock  – liczne polskojęzyczne portale internetowe, a i portale szczeropolskie.
Szumu powstaje wokół tego moc.
Aby się o tym przekonać wystarczy wpisać w przeglądarkę Google „Requiem dla Prezydenta”.
v
I nagle – bum – Dariusz Kosiur startuje na radnego z listy PiS. Jak to możliwe? Okazuje się, że nie tylko możliwe, ale jest to fakt i nawet została podana recepta przez samego zainteresowanego jak to się robi.
v
No to teraz jednak widać, że to „requiem” należy raczej czytać wspak – tzn. że doceniamy [p. Kosiur i spółka] odegraną role przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jako „wierni …” będziemy temu wierni.
No bo jak można inaczej to oceniać, gdy po takim „requiem” Dariusz Kosiur startuje z listy PiS?
v
A wszystko się zaczęło po relacjach mediów z „MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI ONR i MŁODZIERZY WSZECHPOLSKIEJ w dniu 11.11.2010 r. ” ukazujących w złym świetle te organizacje. Dariusz Kosiur raczył to wykorzystać no i dołożyć do tego na dokładkę J.K Mikkę pałętającego się na tym pochodzie  pośród ludzi z tych organizacji. Na portalu ‘propolonia’  przygrzał z grubej rury w te organizacje posługując się przy tym obecnością J.K. Mikke na tym pochodzie. Zapomniał jednak przy tym, że kij ma zawsze dwa końce.
v
No i na Grypa666 pojawił się mój komentarz z pytaniami do Dariusza Kosiura oraz jego odpowiedź na takie dictum [niżej prztoczone], która nie może nikomu ujść uwadze – a tym bardziej, że aspiracje są bardzo wielkie nie tylko Pana Kosiura, ale jego organizacji.
v
„Józef Bizoń: No i mamy – „Wierni Polsce suwerennej PiS”   Ulubieniec Pana Dylaka i Pana Ziemińskiego – niedoszły ich kandydat na urząd Prezydenta RP – w ramach wspierania zagrożonego wierzchołka polskiego trójkąta bermudzkiego w postaci PiS-u [tak jak kiedyś wspieracz lewej nogi Lech Wałęsa] – Dariusz Kosiur jest na liście kandydatów PiS do Rady Gminy Otwock. Otwock gmina pow. 20 tyś>. 141702 1 5 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, ZPOW-7500-12/10 partia 5 Kosiur Dariusz Edward PL M 56 141702 Otwock. Można to sobie odszukać po zaznaczeniu KANDYDACI  i następnie wyborze Województwo swietokorzyskie mazowieckie – rozpocznie się wówczas ściąganie pliku .zip … no i dalej cale korowody, aż dotrze sie do ślicznotki p. Kosiura. UWAGA! – tak sie starali w PKW to zagmatwać, że nawet w wykazie nie ma polskich liter – są krzoki. Grunt to Białoruś [no i film]  – WIWAT PiS! – Panie Dylak z Panem Ziemińskim. Zastanawiałem się kiedyś przed 10.04.2010 kto odegra ubezpieczającą rolę narodowca w miejsce Macierewicza – jaką on dużo wcześniej pełnił – w sytuacji widocznego wówczas wypalania sie PiS. Po 10.04.2010 – requiem i na liście PiS. No i jest Kosiur wraz ze swymi ‘wierni Polsce suwerennej’ – nazwa ładna, retoryka stosowna, rozbijackie ich ruchy u prof. Kozłowskiego, odwracanie kota ogonem … [nagle występują dotkliwe działania destrukcyjne zabierające mnóstwo czasu na naprawę] …, zbijanie przez kosiurów zainteresowania się innych materiałami z 2002 r. [i artykułów] na Sursum Corda.
No i gra na dwa fronty.”
v
W odpowiedzi D. Kosiura zwróćmy uwagę na to, że powstała ona zanim nastąpiło poprawienie omyłkowo podanego województwa świętokrzyskiego na województwo mazowieckie.
v
„Dariusz Kosiur: Szanowni Państwo, jak to zwykle bywa, prawda jest o wiele prostsza. Startuje w wyborach samorządowych z listy PiS (nie byłem, nie jestem i nigdy nie będę członkiem PiS), ponieważ miałem taką możliwość – zwykły układ koleżeński (zaproponował mi to kolega z dawnego LPR). Nie miałem czasu na tworzenie własnego komitetu i na zbieranie podpisów itp. Oczywiście nie znaczy to, że równie dobrze mógłbym iść do PO – NIE. Zwykli członkowie PiS (tzw. „doły”) nie mają politycznego wyrobienia i prawie nic nie wiedzą nt. polityki kierownictwa PiS. Jednak myślą w zasadzie patriotycznie (ulegając patriotycznej retoryce PiS) i to jest cenne. W otwockim PiS nikt nie był zorientowany, co do mojej działalności publicystycznej. Na usuniecie mnie z listy kandydatów, po ukazaniu się różnych paszkwili na moją osobę, prawdopodobnie było za późno. A może też i ktoś pomyślał, że skoro PiS odgrzewa własną retorykę patriotyczna o zabarwieniu narodowym, to niech taki Kosiur wystartuje sobie ostatecznie z naszej listy. I oto cala prawda. Natomiast, jestem w 100% pewien, ze PiS nigdy nie skręci w autentycznym kierunku narodowym – to jest nie możliwe ze względu na sponsorów PiS i takie myślenie trzeba porzucić. Ich patriotyczno-”narodowa” retoryka jest wyłącznie robieniem oka do elektoratu narodowego i niczym więcej.”
v
Teraz przyjrzyjmy się bliżej tej odpowiedzi D. Kosiura.
v
W gruncie rzeczy powiada on tak.
Ponieważ miałem w Otwocku kolesi, a oni nie mają politycznego wyrobienia, a do tego nic nie wiedzieli o moim „Requiem dla Prezydenta”, a ja sam im o tym nie powiedziałem [bo i po co?], to korzystając z tego [a czasu nie miałem na bawienie się w listy] znalazłem się na liście PiS-u do Rady Gminy Otwock. Dokonuje on jednakże zastrzeżenia – może i wiedzieli, ale ja o tym nic nie wiem, a sam im nic o mojej działalności publicystycznej nie powiedziałem. No, a teraz to ja mogę publicznie pokazać PiS gest Kozakiewicza, bo na usunięcie mnie z listy kandydatów prawdopodobnie jest za późno.  Więc  im ten gest pokazuję: „Ich patriotyczno-”narodowa” retoryka jest wyłącznie robieniem oka do elektoratu narodowego i niczym więcej.”
No i D. Kosiur nie zamierza przy tym sam zrezygnować z kandydowania, co można uczynić w każdej chwili składając stosowne oświadczenie do komisarza wyborczego [nawet już po wydrukowaniu kart], bo o tym nic nie wspomina w swym wyjaśnieniu.
v
No to mamy tu ładne kwiatki. Panie Kosiur – to aż cuchnie talmudyczną etyką i logiką.
v
Ale jeszcze wracając  do tego wyjaśnienia D. Kosiura. Przy błędnym podaniu, że chodzi o jakiś tam Otwock leżący w województwie świętokrzyskim, to i  opowiadanie o braku wyrobienia politycznego działaczy i ich niewiedzy publicystycznej D. Kosiura  jakoś tam może i by chwyciło [chociaż i w świętokrzyskim ludzie mają dostęp do Internetu], ale tu była pomyłka i chodzi o OTWOCK leżący pod Warszawą, a nie w pipidówce – o Otwock wchodzący w skład aglomeracji warszawskiej i  oddalony o 25 km od centrum stolicy [http://pl.wikipedia.org/wiki/Otwock ]
A do tego ten wasz wielki raban – przecież tak niedawny – z tym prezydentem Kosiurem.
No i w tym przypadku już o wiele mniej jest wiarygodne opowiadanie: nie wiedzieli, ciapy polityczne itp.
I już nieważne Panie Kosiur PiS nie PiS, ale za takie numery to wyborcy w Otwocku powinni złoić Panu solidnie skórę w tych wyborach. No ale, jak się o tym nie dowiedzą, to i skóry nie złoją.
v
No i rzecz najważniejsza z tego wynikająca już nie tylko dla Otwocka, ale dla całej Polski, bo aspiracje D. Kosiura i ‘wiernych..’ są wielkie. Z tego wyjaśnienia mamy alternatywę: „działacze PiS wiedzieli” lub „działacze PiS nie wiedzieli” kto zacz Pan Kosiur. Tym samym i my Polacy też mamy alternatywę: „wiemy” czy też „nie wiemy” kim jest Dariusz Kosiur”. No i co nam Polakom powiedział, a co przed nami ukrył – tak jak w tym Otwocku?
v
Jedno jest pewne – od takich „kosiurów” trzeba się trzymać z daleka. No i broń Panie Boże na prezydenta RP.
v
No i na koniec. Trzeba pamiętać, a wędkarze to wiedzą, że na błystkę najlepiej bierze głupi  i wygłodzony szczupak.
Lekcja w wydaniu Dariusza  Kosiura, Pawła Ziemińskiego i Tadeusza Dylaka z ich „Wierni Polsce Suwerennej” jest tu nader dobrym przykładem.
v
Aby nie być takim szczupakiem, to do nauki kochani bracia Polacy!
Rzetelna wiedza to potęgi klucz!
Sursum Corda!
https://jozefbizon.wordpress.com

v
Boguchwała, A.D. 17 listopada 2010 r. – mgr inż. Józef Bizoń
v
=====
Ps.
v
Fragment „Requiem dla Prezydenta” autorstwa Dariusza Kosiura, które raczej należy czytać wspak.
„Istnieje uświęcony tradycją zwyczaj, że nad trumnami dostojników Rzeczpospolitej wylicza się ich zasługi dla Państwa i Narodu. W katolickiej, polskiej obyczajowości istnieje także niepisany zwyczaj, że o zmarłym nie należy mówić źle. Ale czy wolno nam, nawet w tak smutnej na ludzki sposób chwili, przemilczać prawdy, które, za sprawą zmarłego Prezydenta Rzeczpospolitej, dotyczą już dziś i będą boleśnie dotyczyć w przyszłości najżywotniejszych spraw całego Polskiego Narodu i Państwa Polskiego?
Czy ogłuszany przez 20 ostatnich lat powszechnym medialnym łomotem, pogrążony dziś w bólu i w żałobie z powodu tragicznej śmierci wielu osób, zbyt wielu osób, Polski Lud wie i czy będzie pamiętał, kogo na prawdę stracił i kogo opłakuje w osobie Prezydenta Rzeczpospolitej?
v
Prezydencie Lechu Kaczyński
Jeszcze zanim zostałeś Prezydentem Rzeczpospolitej, jako Prokurator Generalny tej samej Rzeczpospolitej wstrzymałeś ekshumację Żydów zamordowanych w 1941 r. w Jedwabnem. Dzięki tej Twojej decyzji, we wszystkich mediach Żydzi mogli kłamać i pomawiać o ten mord Polaków. Urzędujący wtedy prezydent A. Kwaśniewski przypisał ten mord Polakom i w naszym imieniu przepraszał Żydów.
Panie Prezydencie – pamiętamy.
v
Prezydencie Lechu Kaczyński
To dla Ciebie marszałek sejmu Rzeczpospolitej, M. Jurek zmienił porządek obrad i pośpiesznie przyjęto uchwałę o zwrocie Żydom w naturze – w polskiej ziemi, bo Skarb Państwa rozkradziony stoi pusty – 20% z 65 mld. $ USA, których żądają od Polski gangsterzy ze Światowego Kongresu Żydów. O tym uchwalonym rabunku na Polsce i Polakach mogłeś chwalić się Żydom w Izraelu i w USA podczas swojej wizyty.
Panie Prezydencie – pamiętamy.
v
Prezydencie Lechu Kaczyński
W swoim liście do przywódców żydowsko-masońskiej loży „Niezależny Zakon Synów Przymierza” – Independent Order of B’nai B’rith, syjonistycznej agendy zwalczającej katolicyzm i narody europejskie, wyrażałeś radość z jej reaktywowania w Polsce.
Panie Prezydencie – pamiętamy.
v
Prezydencie Lechu Kaczyński
W prezydenckim pałacu katolickiej Polski zapalałeś żydowską menorę, symbol nienawiści i zwycięstwa żydów nad nie-żydami.
Panie Prezydencie – pamiętamy. … Dariusz Kosiur”
________
Odwołania w tekście do innych artykułów opublikowanych przez Józefa Bizonia:
v
PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa
https://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/
v
Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD CZĘŚĆ I – NARODZINY
https://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/20/polski-trojkat-bermudzki-po-pis-sld-czesc-i-%E2%80%93-narodziny/
_______________________
Przeniesiono i uaktualniono z:
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2907
_________
12.08.2011

Informacje o Józef Bizoń

jb.boguchwala@gmail.com
Galeria | Ten wpis został opublikowany w kategorii George Soros - PiS i inni kamraci, Józef Bizoń. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.