„Jagiellonowie” w sprawach istotnych i strategicznych

Jagiellonowie” w sprawach istotnych i strategicznych

.
W sprawach istotnych i strategicznych „Jagiellonowie” są zawsze razem i mogą na siebie i na nich liczyć. Na tle ukraińskiego Majdanu.
—————- ————————————————-
.
1. Leszek Balcerowicz.
.
„Najskuteczniejsze wobec Ukrainy będą sankcje?”

– Ekipa Janukowicza ma duży majątek na Zachodzie. Dlatego sankcje polegające na blokadzie prywatnych kont bankowych byłyby skuteczne – mówi w rozmowie z Biznes.pl prof. Leszek Balcerowicz.
Były minister finansów i prezes NBP opowiada także o sytuacji gospodarczej Ukrainy. – Biznes.pl ”
http://biznes.pl/wiadomosci/raporty/,5604563,5390011,442,wideo-detal.html#play
————————–——————————————————————————-
.
2. Jerzy Buzek (wielki demokrata – bez zbędnych procedur).
.
„Zamieszki na Ukrainie. Jerzy Buzek wzywa do międzynarodowego nacisku”
.
„Jeszcze ostrzej zareagował b. przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Jak ocenił,
w obecnej sytuacji konieczne jest „natychmiastowe uruchomienie i połączenie wszelkich międzynarodowych możliwości nacisku na Ukrainę, bez zbędnych procedur”.
Według byłego premiera, konieczne jest podjęcie połączonych działań przez Unię Europejską, ONZ oraz OBWE. „Oligarchowie i otoczenie Janukowicza są współodpowiedzialni za kraj. Na nich skupiajmy naciski i żądania” – podkreślił Buzek.”
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zamieszki-na-ukrainie-jerzy-buzek-wzywa-do-miedzynarodowego-nacisku/ezzns
———————————————————————————————————
.
3. Jarosław Kaczyński – też demokrata.
.
„Kaczyński: szybko zastosować jak najostrzejsze sankcje wobec władz Ukrainy”
.
„Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział,
że oczekuje zastosowania przez Unię Europejską możliwie jak najszybszych i najostrzejszych sankcji wobec ukraińskich władz. – Tu nie ma czasu na zastanawianie się, bo rozlewu krwi może być więcej – zaznaczył.”
Zapomniał tylko dodać, że nie tak dawno przemawiał na Majdanie – jątrząc przeciw legalnej władzy.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kaczynski-szybko-zastosowac-jak-najostrzejsze-sankcje-wobec-wladz-Ukrainy,wid,16420204,wiadomosc.html?ticaid=1123bf
————————–——————————————————————————
.
4. Donald Tusk – a jakże by inaczej. Nawet Prezydent Francji Francois Hollande go pochwalił.
.
„Prezydent Francji: zgadzam się z Tuskiem. Pilne sankcje”
.
Prezydent Francji Francois Hollande oświadczył, że zgadza się z premierem Donaldem Tuskiem co do potrzeby wprowadzenia pilnych i celowych sankcji UE wobec odpowiedzialnych za zajścia na Ukrainie. Potępił też przemoc wobec demonstrantów w Kijowie.”
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezydent-Francji-zgadzam-sie-z-Tuskiem-Pilne-sankcje,wid,16417923,wiadomosc.html?ticaid=1123bf&_ticrsn=5
———————————————————————————————————-
.
5. Bronisław Komorowski – zatroskany.
.
„Prezydent Komorowski rozmawiał z Wiktorem Janukowyczem”
.
„Prezydent Bronisław Komorowski w telefonicznej rozmowie z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem zaapelował o natychmiastowe wstrzymanie użycia siły i powrót do negocjacji z opozycją.”
.
Nic nie podają czy rozmawiał w tym samym duchu z Kliczko i resztą kliczkowców.
http://wiadomosci.onet.pl/prezydent-komorowski-rozmawial-z-wiktorem-janukowyczem/f6vsy
————————–——————————————————————————–
.
6. Aleksander Kwaśniewski – bijący na alarm.
.
„Kwaśniewski o Ukrainie: znaleźliśmy się w pułapce”
.
Na Ukrainie jest bardzo źle, a może być jeszcze gorzej. Sytuacja się zaostrza i wymyka spod kontroli, staje się nieprzywidywalna – tak o ostatnich walkach za naszą wschodnią granicą powiedział TVP Info były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.
Jak przyznał, „znaleźliśmy się w pułapce”, a sprawę może rozwiązać mediacja międzynarodowa.”
http://wiadomosci.onet.pl/kwasniewski-o-ukrainie-znalezlismy-sie-w-pulapce/pczpw
——————————————————————————————————-
.
7. Lech Wałęsa – w rozkroku i ma pomysł.
.
„Lech Wałęsa o sytuacji na Ukrainie: tego się nie da rozwiązać”
.
„W rozmowie z WP.PL były prezydent Polski zaproponował wyjście z dramatycznej sytuacji, jaka zapanowała w ostatnich dniach na Ukrainie. – Tylko referendum może dać szansę rozwiązania – przyznaje Wałęsa.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Lech-Walesa-o-sytuacji-na-Ukrainie-tego-sie-nie-da-rozwiazac,wid,16418409,wiadomosc.html
————————–——————————————————————————-
I są tacy co chromolą o wzniosłej myśli politycznej Kaczyńskich i PiS budowania Polski Jagiellonów.
No chyba, że ich wszystkich do kupy razem wziętych umownie nazwiemy Jagiellonami.
===================================================

 

Polska – najlepszy przyjaciel Izraela w UE

 
„W Jerozolimie rozpoczęły się wspólne obrady rządów Benjamina Netanjahu i Donalda Tuska. Aż 55 osób liczy oficjalna rządowa delegacja, na czele której Donald Tusk przybył do Izraela. W jej skład wchodzą m.in. ministrowie obrony Bogdan Klich, edukacji Katarzyna Hall oraz spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Premierowi towarzyszy również jego doradca – a zarazem honorowy obywatel Izraela – Władysław Bartoszewski. – Wspólne obrady rządów Polski i Izraela to dowód, że łączy nas szczególny sojusz. I nie chodzi tu tylko o historyczne sentymenty, ale także o twarde interesy – powiedział „Rzeczpospolitej” Władysław Bartoszewski. – Polska w lipcu obejmuje przewodnictwo w UE i Izraelczycy łączą z tym spore nadzieje – dodał.
v
Już w 2004 roku, gdy Polska przystąpiła do Unii, mówiono, że stanie się w tej instytucji przeciwwagą dla propalestyńskich państw, takich jak Francja czy Wielka Brytania. Obecnie, w wyniku rewolucji w świecie arabskim, osłabienia roli USA w regionie oraz impasu w rozmowach z Palestyńczykami, międzynarodowa pozycja Izraela uległa znacznemu osłabieniu. Polskie przewodnictwo w Unii może ją wzmocnić.
v
Polska to ewenement. Wszystkie liczące się siły polityczne w naszym kraju są życzliwe Izraelowi. Zarówno PO, jak i prawicowe PiS. Przecież świętej pamięci Lech Kaczyński był wielkim przyjacielem państwa żydowskiego – mówi Bartoszewski. Proszę wskazać inny kraj w Europie, w którym w ostatnim 20-leciu trzech szefów dyplomacji, Meller, Rotfeld i Geremek, było żydowskiego pochodzenia, jeden ma honorowe obywatelstwo Izraela, a obecny ma żonę Żydówkę. …”

Więcej:

https://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/14/polska-%e2%80%93-najlepszy-przyjaciel-izraela-w-ue/

—————
.
Boguchwała A.D. 20 luty 2014 r. – mgr inż. Józef Bizoń

 

Informacje o Józef Bizoń

jb.boguchwala@gmail.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii George Soros - PiS i inni kamraci, Józef Bizoń. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.