Popieramy lekarzy, którzy podpisali „DEKLARACJĘ WIARY”!

 KLIKNIJ - i pobranie w PDF– Popieramy lekarzy, którzy podpisali „DEKLARACJĘ WIARY”!

On Monday, June 2, 2014 4:28 AM,
Magdalena Korzekwa | CitizenGO < petycje@citizengo.org > wrote:
http://citizengo.org/pl/7970-popieramy-lekarzy-ktorzy-podpisali-deklaracje-wiary
P.T. Jozef Gruz
Szanowni Państwo,
Mamy do czynienia z absurdalną nagonką na lekarzy, którzy podpisali Deklarację Wiary. Przypomnijmy, że Deklaracja jest pomysłem pani dr Wandy Półtawskiej, bliskiej przyjaciółki Jana Pawła II. Pokażmy, że zależy nam na tym, aby lekarze nie bali się odważnie stawać po stronie godności człowieka i aby wykonywali swoje powołanie zgodnie z prawym sumieniem. Pani dr Wanda Półtawska napisała, że Jan Paweł II
„cierpiał, widząc postępujący spadek moralności, ale uważał, że lekarze mogliby temu zapobiec, gdyby szerzyli prawdę o ludzkiej płciowości i płodności, o „teologii ciała”. Wielokrotnie powtarzał: „Stwórzcie mocny związek lekarzy katolickich, żeby zapanować nad opinią publiczną” – nie doszło do tego, ani w Polsce, ani na poziomie Europy, ani świata. Śledził losy coraz bardziej zniszczonej rodziny i bronił godności osoby ludzkiej – przemawiał do wszystkich, wszędzie i spodziewał się pomocy od lekarzy – ale zawiódł się… Byłam świadkiem Jego reakcji na wiadomość, że polski Parlament zatwierdził prawo zabijania nienarodzonych chorych dzieci. Wzburzył się jak rzadko, jak prawie nigdy – uderzył pięścią w stół i zawołał: „A gdzie są pediatrzy? Dlaczego nie bronią chorych dzieci, dlaczego nie reagują?”. Pomyślałam więc, że może teraz, kiedy tyle osób w Polsce zastanawia się, jak przeżyć kanonizację, jak się do niej przygotować. Może teraz lekarze wierzący, katolicy mogliby przecież zareagować i przyznać się do Niego i Jego nauki i jako votum wdzięczności dla Boga i dla Jana Pawła II ujawnić światu, że są praktykującymi katolikami, że są wierni. Nie chodzi o uczone referaty, o metody, o technikę, ale o proste, jasne wyznanie wiary. Proponuję wszystkim kolegom i studentom podpisanie „deklaracji wiary” – a pomysł dyktuje mi po prostu sumienie, po prostu muszę.”
poltawska_227
Pani dr Wanda Półtawska
Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że wspieram lekarzy, którzy mają odwagę podpisać Deklarację Wiary – tekst, którego pomysłodawczynią jest pani dr Wanda Półtawska. Zachęcam wszystkich lekarzy, którzy jeszcze tego nie zrobili, do odwagi podpisania się pod dokumentem, a Ministerstwo Zdrowia i inne Instytucje sprawujące władzę wobec służby zdrowia o poszanowanie i wspieranie Deklaracji.
Sprzeciwiam się jednocześnie absurdalnej nagonce na tych lekarzy, którzy – podpisując Deklarację – stanęli odważnie po stronie ochrony godności człowieka.
Z poważaniem,
[Imię i nazwisko]
Aby wyrazić poparcie dla lekarzy podpisanych pod deklaracją, wystarczy kliknąć:
ZN_PODPISZ_150
http://citizengo.org/pl/7970-popieramy-lekarzy-ktorzy-podpisali-deklaracje-wiary
W obliczu wielu komentarzy, jakoby deklaracja była niezgodna z prawem, publikujemy tekst z oficjalnej strony Deklaracji:
.

Sąd Lekarski o Deklaracji Wiary: Podpisywanie przez lekarzy katolickich Deklaracji Wiary jest zgodne z prawem. Zapewnia o tym Naczelny Sąd Lekarski. „W świetle przepisów Kodeksu Etyki Lekarskiej oraz wynikającej z Konstytucji RP wolności wyznania nie ma absolutnie żadnych podstaw do wyciągania konsekwencji wobec lekarzy, którzy podpisali tzw. Deklarację Wiary” – stwierdza NSL. W piśmie przysłanym na adres administratorów strony www.deklaracja-wiary.pl, gdzie spływają podpisy, Kancelaria Naczelnego Sądu Lekarskiego zapewniła, że poszczególni medycy mają prawo się pod nią podpisywać. NSL wyjaśnił, że wśród norm postępowania zawartych w Kodeksie Etyki Lekarskiej nie ma zakazu podpisywania deklaracji o charakterze wyznaniowym, etycznym czy kulturowym. „Wolność wyznania gwarantowana Konstytucją RP pozwala na podpisywanie tego typu dokumentów nie tylko lekarzom wyznania chrześcijańskiego ale również innych wyznań. Nie można zatem stwierdzić, iż podpisanie tzw. Deklaracji Wiary stanowi naruszenie Kodeksu Etyki Lekarskiej” – zapewniono. Pod Deklaracją Wiary, z inicjatywy doktor Wandy Półtawskiej, podpisało się dotychczas ponad 3 tysiące medyków. Z lewej strony sceny politycznej pojawiły się głosy, że działają wbrew prawu. Deklaracja Wiary głosi m.in., że podstawą godności i wolności lekarza katolika „jest wyłącznie jego sumienie oświecone Duchem Świętym i nauką Kościoła i ma on prawo działania zgodnie ze swoim sumieniem i etyką lekarską, która uwzględnia prawo sprzeciwu wobec działań niezgodnych z sumieniem”. IAR/ab/
Aby wyrazić poparcie, wystarczy kliknąć:
http://citizengo.org/pl/7970-popieramy-lekarzy-ktorzy-podpisali-deklaracje-wiary
Wiadomość z poparciem trafi do Ministerstwa Zdrowia oraz Kancelarii Naczelnego Sądu Lekarskiego.
Serdecznie pozdrawiam w imieniu międzynarodowego Zespołu CitizenGO
Magdalena Korzekwa
Polish Campaigns Manager
——
CitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli,którzy bronią życia człowieka, rodziny i wolności. Aby dowiedzieć się więcej na nasz temat, kliknij tutaj. Możesz też znaleźć nas na portalach Facebook lub Twitter.
Ta wiadomość jest adresowana na e-mail: …. . Aby się z nami skontaktować, prosimy nie odpowiadać na tę wiadomość, lecz użyć formularza: http://citizengo.org/pl/contacto.
Jeśli nie życzysz sobie otrzymywać naszych wiadomości, kliknij link.
=====

Ja podpisałem, bo to bardzo ważna i wręcz święta rzecz. A Ty?

—– Original Message —–
From: CitizenGO
To: Józef
Sent: Monday, June 02, 2014 7:49 PM
Subject: Dziękujemy za wyrażenie wsparcia dla lekarzy, którzy podpisali deklarację wiary
Witaj, Józef
Dziękujemy za wyrażenie wsparcia dla lekarzy, którzy podpisali deklarację wiary. W obliczu absurdalnej nagonki na środowiska medyczne opowiadające się po stronie godności człowieka, musimy działać! Zachęcamy i prosimy o przekazanie informacji o akcji rodzinie, przyjaciołom i znajomym. Łatwo można udostępnić petycję na Facebooku: wystarczy tylko kliknąć ten link
http://citizengo.org/pl/signit/7970/view
I najważniejsze: niżej załączamy wzór wiadomości e-mail, jaką możesz przesłać znajomym. Jeszcze raz dziękujemy Ci!
Boguchwała, A.D. 02 czerwca 2014 r. – Józef Bizoń

Informacje o Józef Bizoń

jb.boguchwala@gmail.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Jan Paweł II, Józef Bizoń. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.