Uwolnić wirusa, uwięzić naród, zapobiec naszej biedzie. Osoby starsze do gett – ciśnie się samo na usta

 – Uwolnić wirusa, uwięzić naród, zapobiec naszej biedzie. Osoby starsze do gett – ciśnie się samo na usta

 Jarosław Gowin –„Jesteśmy na wojnie. Wojna zaś wymaga jasnego systemu dowodzenia”. „Do końca epidemii trzeba izolować i otoczyć opieką osoby z grup szczególnego ryzyka.

Jak na ugruntowaną już tradycję przystało 13 kwietnia 2020 r. (oni lubują się w trzynastkach) Jarosław Gowin po ustąpieniu z rządu 9.04.2020 r. ogłosił wprowadzenie II etapu walki z koronawirusem, a faktycznie walki z Polakami, co widzimy po lekturze ujawnionych wynurzeń Gowina.
Jednakże wpierw należało wprowadzić drakońskie restrykcje, sparaliżować  całe państwo i gospodarkę, aby powołując się na dobro gospodarki i Polaków móc  teraz przejść do drugiego etapu i dokończyć dzieła.

Przypomnijmy.
Jarosław Gowin był ministrem sprawiedliwości w drugim rządzie Donalda Tuska, a ministrem pracy i polityki społecznej był Władysław Kosiniak-Kamysz. Andrzej Sośnierz był za PO Prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia, a jego syn Jaromir jest teraz posłem Konfederacji.
https://jozefbizon.files.wordpress.com/2020/04/gowin-minister-sprawiedliwoc59bci-po-u-tuska-wc.jpg

Kariera polityczna Gowina również jest obrotowa w zależności od aktualnych potrzeb wspólnie grających PiS i PO.

Przed złożeniem dymisji Jarosław Gowin spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim.
Przejście do tego drugiego etapu trzeba było jakoś wiarygodnie uzasadnić polską koniecznością dziejową, a w szczególności groźbą rozpadu pisowatego rządu, a tym samym dojściem do władzy opozycyjnej PO. Stąd i ten teatr odgrywany publicznie przez Gowina (że niby sprzeciwił się on J. Kaczyńskiemu) wspomagany przez mass media i na tym tle publiczne umizgi fachmanów z PO do Gowina.

Na początku Gowin sprzeciwiał się wyborom jedynie w formie korespondencyjnej.
Po uchwaleniu przez sejm tej formy wyborów Gowin mówi, że jego i jego partyjnych kompanów, co do ostatecznego stanowiska w sprawie wyborów korespondencyjnych zależne jest od stanowiska senatu w tej sprawie. Możliwym też jest, że jeszcze przed zajęciem stanowiska przez senat opowie się za wyborami w maju 2020 r. po upewnieniu się, że jego i Sośnierza plan będzie realizowany.

„Swoje” warunki, o których mowa jest poniżej, Gowin postawił i jest oczywistym, że te warunki zostaną przyjęte przez PiS. PiS będzie twierdził, że w przeciwnym razie niechybnie do władzy doszłoby PO lub nastąpiłby w Polsce chaos i to w dobie walki z pandemią oraz podjętego trudu odmrażania polskiej gospodarki.

Wszyscy więc odetchną z głęboką ulgą nie bacząc na to lub będąc tego nieświadomym, że starsze pokolenie (jak leci – z wyjątkami z łatwością przewidywalnymi) zostanie zapędzone do gett (zwanych dla niepoznaki izolatoriami) i w nich zostanie uwięzione na bliżej nieokreślony okres czasu, a na końcu zostanie na siłę zaszczepione szczepionką, która rozwiąże problem ich samych i walącego się systemu emerytalnego ZUS.

„Jesteśmy na wojnie. Wojna zaś wymaga jasnego systemu dowodzenia. Dlatego dopełnieniem planu Sośnierza musi być stworzenie wyposażonego w szerokie kompetencje ośrodka decyzyjnego.”
– powiada Jarosław Gowin w zamieszczonym 13.04.2020 r. przez Rzeczpospolitą artykule „Gowin: Uwolnić naród, uwięzić wirusa, zapobiec biedzie
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/gowin-uwolni%c4%87-nar%c3%b3d-uwi%c4%99zi%c4%87-wirusa-zapobiec-biedzie/ar-BB12zBrI?ocid=spartanntp

Na wypadek usunięcia z Internetu tej rewelacji Gowina zabezpieczenie w postaci pliku w PDF jest pod
Zalacznik do 102_Uwolnic wirusa uwiezic narod zapobiec naszej biedzie Osoby starsze do gett – cisnie sie samo na usta

Na jego czele powinien stać pełnomocnik do walki z epidemią. Może to być minister zdrowia, pod warunkiem że zostanie podniesiony do rangi wicepremiera. Dzięki temu będzie bowiem mógł wydawać polecenia innym ministrom oraz podległym im agendom, a nie tylko negocjować z nimi swoje propozycje. Alternatywnym rozwiązaniem jest powołanie pełnomocnika, który będzie nadzorował, inicjował i egzekwował działania wszystkich ministerstw, w tym Ministerstwa Zdrowia.”

Do końca epidemii trzeba izolować i otoczyć opieką osoby z grup szczególnego ryzyka. Reszta z nas jak najszybciej musi wrócić do pracy i wziąć na siebie ciężar dźwigania Polski z ciężkiego kryzysu.”

Na bazie sanatoriów, ośrodków wypoczynkowych i hoteli powinna powstać równomiernie rozłożona w kraju sieć izolatoriów. Należy je podzielić na trzy typy: 1) placówki dla osób podejrzanych o zakażenie przed jego zidentyfikowaniem,”

Zaś w końcowym fragmencie nagrania zamieszczonego pod
https://twitter.com/i/status/1249694437950791687
Gowin doprecyzowuje kto zostanie zaliczony do tych grup szczególnego ryzyka. Są to:
„osoby starsze,
osoby z chorobami współistniejącymi,
muszą być izolowane i poddane opiece do końca epidemii.

Trzeba poddać możliwie precyzyjnej kontroli kontakty Polaków. Przykłady zagraniczne pokazują, że najskuteczniejsze pod tym względem są aplikacje pozwalające monitorować bliskość telefonów komórkowych.” – powiada J. Gowin w„Uwolnić naród, uwięzić wirusa, zapobiec biedzie .

Po wywózce osób starszych do getta (koniecznie razem z ich telefonami komórkowymi) i znając lokalizację getta, będzie można sprawdzać non stop czy ktoś z tego getta nie uciekł.
Zaś biedzie Polaków nie zapobiegną, bo już wystarczająco dużo ich zrujnowali, a to przecież dopiero początek ich rujnowania, a końca tegoż nie widać.
Ostatnio poinformowano (i media to nagłośniły), że epidemia będzie trwać nawet 2 lat, a na pewno półtora roku, bo tyle czasu będzie potrzebne aby wytworzyć stosowną szczepionkę i wszystkich ludzi nią zaszczepić.

Czy aby nie mamy tu do czynienia z faszyzmem w nowym korona-wirusowym wydaniu zwanym opieką nad osobami starszymi?

Boguchwała, A.D. 22 kwietnia 2020 r. – Józef Bizoń

Pw. publikacja do pobrania w PDF pod
https://jozefbizon.files.wordpress.com/2020/04/102_uwolnic-wirusa-uwiezic-narod-zapobiec-naszej-biedzie-osoby-starsze-do-gett-cisnie-sie-samo-na-usta.pdf

Informacje o Józef Bizoń

jb.boguchwala@gmail.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gospodarka i polityka, Józef Bizoń. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.