Suplement. Przestroga dla Rzeszowa! O tym jak to Grzegorz Braun uratował Aleksandrę Dulkiewicz i układ gdański!

Suplement. Przestroga dla Rzeszowa!
O tym jak to Grzegorz Braun uratował Aleksandrę Dulkiewicz i układ gdański!

Po przeczytaniu publikacji Przestroga dla Rzeszowa!
„O tym jak to Grzegorz Braun uratował Aleksandrę Dulkiewicz i układ gdański!”

(https://jozefbizon.wordpress.com/2021/03/29/przestroga-dla-rzeszowa-o-tym-jak-to-grzegorz-braun-uratowal-aleksandre-dulkiewicz-i-uklad-gdanski/ )

Wielu z pewnością powie – to niemożliwe, że Grzegorz Braun odegrał w Gdańsku taką właśnie rolę. Fakty jednak są nieubłagane i smutne dla tych, którzy dali się nabrać i nadal się nabierają na scenariusze reżysera Grzegorza Brauna.

W Gdańsku G. Braun uratował swym działaniem Aleksandrę Dulkiewicz i jednocześnie zmarginalizował w odbiorze społecznym znaczenie Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk, którego prezesem był wówczas Marek Skiba.

Gdyby Braun nie narobił rabanu przed upływem terminu do zarejestrowania kandydatów tj. o północy dnia 06 lutego 2019 r., a dopiero po upływie tego terminu, to nie dałby żadnych szans na prawienie błędu komitetowi A. Dulkiewicz i Państwowej Komisji Wyborczej (PKW). Realnym wówczas było stanięcie w szranki wyborcze tylko Marka Skiby i Grzegorza Brauna na prezydenta Gdańska.

Oczywistym jest, że w takiej sytuacji zwolennicy A. Dulkiewicz wściekliby się na G. Brauna za wyeliminowanie jej z wyborów i z zaciśniętymi zębami zagłosowaliby na Marka Skibę.
Jednakże G. Braun odszedłby z Gdańska w chwale za doprowadzenie swym działaniem Marka Skiby do prezydentury Gdańska. Było to realne, jednakże Braun obrał przeciwną drogę działania.

W publikacji z 07 lutego 2019 r. m.in. czytamy pod
https://www.gdansk.pl/wiadomosci/trzech-kandydatow-na-urzad-prezydenta-gdanska-dulkiewicz-skiba-i-braun,a,137825

Aleksandra Dulkiewicz ma 39 lat. Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Gdańskim. W 2006 r. została asystentką prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Uczestniczyła w przygotowaniach Gdańska do UEFA EURO 2012, brała też udział w powstaniu Europejskiego Centrum Solidarności. Przygotowywała projekty doradcze i inwestycyjne w Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego InvestGDA. Dwukrotnie została wybrana do Rady Miasta Gdańska z list Platformy Obywatelskiej. W marcu 2017 roku prezydent Gdańska powierzył jej stanowisko swojego zastępcy ds. polityki gospodarczej. Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku była szefową sztabu wyborczego Pawła Adamowicza, startującego ze stowarzyszenia „Wszystko dla Gdańska”.

Marek Skiba ma 46 lat. Z wykształcenia jest mgr inżynierem budownictwa, a od 18 lat prowadzi firmę z branży budowlanej. Należy do Ruchu Światło-Życie, a także do Diecezjalnej Diakoni Społecznej oraz Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Wraz z żoną, od wielu lat, wspiera inne małżeństwa w Poradnictwie Rodzinnym Archidiecezji Gdańskiej. Jest również nauczycielem Naturalnego Planowania Rodziny. W 2017 roku współtworzył inicjatywę społeczną gdańszczan zgromadzoną wokół projektu „Dzieci Naturalnie”. Lider inicjatywy obywatelskiej Odpowiedzialny Gdańsk, która z czasem przekształciła się w Stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk – Skiba został jego prezesem.

Grzegorz Braun ma 51 lat. Jest absolwentem studiów polonistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie podjął też pracę i do roku 2007 prowadził zajęcia z dziennikarstwa. W 1993 ukończył studia podyplomowe na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Od 1987 roku współorganizował akcje Pomarańczowej Alternatywy. Działał także w ruchu Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka. W latach 90. był publicystą kwartalnika Fronda, następnie pracował m.in. dla Radia Wrocław. Jako reżyser filmowy ma w dorobku ponad 20 tytułów. Jest współtwórcą telewizyjnego cyklu „Errata do biografii”, który „za cel ma naświetlać agenturalne wątki w życiorysach znanych Polaków”. W 2015 roku startował w wyborach na urząd prezydenta RP.”

W dalsza część tego suplementu sporządzona jest w formacie PDF – Są tam dowody w postaci zrzutów ekranów z relacji mediów. Są one uszeregowane według dat i godzin ich publikacji. Link poniżej

https://jozefbizon.files.wordpress.com/2021/04/112-suplement-przestroga-dla-rzeszowa-o-tym-jak-to-grzegorz-braun-uratowal-aleksandre-dulkiewicz-i-uklad-gdanski.pdf

Boguchwała, A.D. 12 kwietnia 2021 r. – Józef Bizoń

Informacje o Józef Bizoń

jb.boguchwala@gmail.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Grzegorz Braun, Józef Bizoń. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.