Mancinelli_NMP_Polska

Najświętsza Maria Panna 400 lat temu w Krakowie ogłosiła się KRÓLOWĄ  POLSKI.

Od – Ks. Ksawery Wilczyński – Koszuty Małe [e-mail: koszuty@koszuty.slupca.pl] – proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. BartłomiejaArchidiecezja Gnieźnieńska.
Owe wydarzenie ma swój kontekst historycznie międzynarodowy, a przede wszystkim związany ze Stolicą Apostolską, z Rzymem. Tak wstęp, jak i później nieustanne  pogłębianie, do Cudu n/Wisłą 1920 r. włącznie.
Najpierw to, że Maryja Wniebowzięta wzięła do nieba św. Stanisława Kostkę właśnie w nocy z 14 na 15-VIII-1568 r. Potem dokładnie 40 lat później, także wieczorem 14-VIII-1608 u jezuitów w klasztorze Gesu Nuovo Sługa Boży Juliusz Mancinelli będzie widział klęczącego św. Stanisława Kostkę, przed NMP z Dzieciątkiem na ręku, i już wtedy, tamże każe mu się nazywać Królową Polski.
Szczytem, to osobiste ogłoszenie się NMP Królową Polski w Krakowie 8-V-1610 r. w katedrze, przy relikwiach św. Stanisław bpa głównego patrona naszej Ojczyzny.
Więcej we wspaniałych opracowaniach ks. Ksawerego Wilczyńskiego wydanych w formacje PDF na stronie https://jozefbizon.wordpress.com/mancinelli-nmp-polska [lub w menu: Mancinelli-NMP-Polska] po kliknięciu w poszczególne obraz lub po wybraniu pod każdym z obrazów ‘Więcej w PDF’.
.
=========================================

.
Warto też zajrzeć na oficjalną stronę jezuickiego klasztoru Gesu Nuovo in Napoli, tj. WWW.gesunuovo.it – lub inny adres – WWW.gesuiti.it/moscati/iltal2/Ricci_santita.hml – jest tamże krótka oficjalna informacja o Słudze Bożym Giulio Mancinellim SJ, który za sprawą Maryi, tak bardzo zasłużył się dla Polski. Poza tym okazuję się, że w Polsce był przynajmniej dwukrotnie, oprócz tego co wcześniej napisałem, ostatnio stamtąd, tzn. od jezuitów w Neapolu, dostałem informacje, że w latach 1585-1586 był Kamieńcu Podolskim – obecnie na Ukrainie, oraz w Jarosławiu k/ Krakowa.
.
Koszuty Małe, dn. 28-XI-2009 r. ks. Ksawery Wilczyński, Koszuty Małe 5, 62-400 Słupca,
tel. 63 277 25 35 lub 507 015 885 koszutym@wp.pl za pośrednictwem w/w adresu mailowego chętnie prześlę każdemu wszystko to co wyżej napisałem, a może nawet więcej, jeśli mnie o coś zapyta w/w temacie NMP Królowej Polski tak bardzo związanych z Jej wielokrotnymi objawieniami i w różnych miejscach.
.
Więcej w PDF >>
.
=========================================
v
9Więcej w PDF >>
=================================================
v
9Więcej w PDF >>
==================================================
v
9Więcej w PDF >>
———————————————————————-