POMOC_nawigacja

4Przewodnik korzystania z witryny.        | Ostatnia aktualizacja 12.09.2011 r.

Koniecznie zapoznaj się z „PRZEWODNIK KORZYSTANIA Z WITRYNY” – ułatwi Ci to sprawne poruszanie się po materiałach zamieszczonych na tej witrynie, a także znakomicie ułatwi Ci to pobieranie materiałów zamieszczonych na tej witrynie – hurtem, w paczkach.

KORZYSTAJ z bardzo wygodnej w użyciu KARTY NAWIGACYJNEJ KN1
Przy jej pomocy pobierz kartę KN1_LOK i zrzuć cała zawartość tej witryny [jozefbizon.wordpress.com] na własny dysk lokalny. Prezentowane tu treści nie są tuzinkowe i mogą długo się nie ostać.

Po wywołaniu witryny – https://jozefbizon.wordpress.com
witryna ustawia się na – Strona główna – zawierającą motto przewodnie całości witryny.
Bieżące wpisy znajdują się na stronieWPISY-blog
Po KLIKNIĘCIU w zdjęcie zamieszczone na witrynie następuje jego powiększenie – KLIKNIĘCIE w zdjęcie już powiększone powoduje dalsze jego powiększenie do maksymalnych jego rozmiarów.
 – KLIKNIĘCIE w taki obrazek powoduje przejście do otwarcia zdjęcia z innej [obcej] witryny.
____________________________________________________________

UWAGA!– gdziekolwiek pojawi się niżej przedstawiony obrazek:

A. PLIKI dokumentów [artykułów, wpisów] w formacie PDF i DOC

 – przy tytule artykułu, na blogu [Wpisy-blog] lub przy pozycjach zamieszczonych na innych stronach witryny – oznacza to, że automatycznie dostępna jest prawie natychmiast wersja wybranej pozycji w formacie PDFnależy kliknąć myszą w ten obrazek.
Gorąco zachęcam do korzystania z tego formatu publikacji. Wpisy, artykuły, a także inne publikacja – mają bardzo wygodną i przejrzystą formę [z łatwością można wykonać powiększenie czytanego dokumentu do potrzeb wzrokowych czytającego]. Wszystkie podawane w dokumencie PDF linki [jawne i ukryte /po najechaniu na nie kursorem – przy pomocy myszy – ukazuje się łapka z palcem – i należy wówczas w tym miejscu kliknąć myszą] są aktywne. W czytanym dokumencie PDF miejsca zawierające linki ukryte pisane są najczęściej kolorem niebieskim lub czerwonym– należy najechać myszą [kursorem] na takie miejsca i sprawdzić czy nie ukaże się nam łapka z palcem, a jeśli tak, to pod tą treścią znajduje ukryty link i klikając w tę treść przechodzimy w Internecie do miejsca wskazywanego przez ten ukryty link.
Dokumenty w formacie PDF lądują na czytelnika komputerze.
Można je wówczas zapisać w katalogu na swoim komputerze.
Potem można je czytać bez potrzeby używania Internetu, można je kopiować i dać znajomym do czytania. Można je wydrukować w postaci typowej dla książki lub ulotki.
   – po kliknięciu w ten obrazek rozpoczyna się proces ściągania dokumentu w formacie DOC [Word 97-2003 /format akceptowany przez wszystkie wyższe wersje edytora Word/] na komputer czytelnika. Informacje co do linków jawnych i ukrytych – jak wyżej. To samo – jak wyżej – dotyczy późniejszego wykorzystywania tych dokumentów.

B. PLIKI DŹWIĘKOWE.

 – po kliknięciu na ten obrazek następuje wywołanie do odsłuchania pliku dźwiękowego z innej witryny internetowej.
 – po kliknięciu na ten obrazek następuje pobieranie na swój komputer pliku dźwiękowego. UWAGA! Po ukazaniu się systemowej planszy dialogowej ‚Pobieranie pliku’ należy wybrać polecenie [wcisnąć klawisz] ‚Zapsz‚. Pobierany plik jest spakowany – ZIP. [aktualnie funkcja niedostępna].
 – po kliknięciu na ten obrazek następuje pobieranie na swój komputer pliku dźwiękowego autorstwa Józefa Bizonia. UWAGA! – jak wyżej.

C. PLIKI FILMOWE.

 – po kliknięciu na ten obrazek następuje wywołanie do obejrzenia pliku filmowego z innej witryny internetowej.
 – po kliknięciu na ten obrazek następuje pobieranie na swój komputer pliku filmowego udostępnionego do dalszego rozpowszechniania. UWAGA! – jak dla plików muzycznych.
 – po kliknięciu na ten obrazek następuje pobieranie na swój komputer pliku filmowego autorstwa Józefa Bizonia. UWAGA!– jak dla plików muzycznych.

D. UWAGA! PLIKI SPECJALNEGO PRZEZNACZENIA.
Funkcje te są dostępne jedynie z poziomu karty nawigacyjnej KN1_LOK.
Zachęcam do wykorzystania z tego mechanizmu póki jest on dostępny.

 – po kliknięciu na ten obrazek następuje pobieranie na swój komputer paczki zawierającej  wiele plików [które można było pobrać jako pliki pojedyncze]. W tej samej paczce mogą znaleźć się pliki pliki różnych typów: PDF, DOC, muzyczne, filmowe, a także obrazy w formacie jpgdowolna ich mieszanka. Przy każdej paczce podawana jest jej pojemność w MB.

Taki sposób pobierania materiałów
z witryny https://jozefbizon.wordpress.com znakomicie ułatwia i radykalnie przyspiesza pozyskanie na swój komputer publikowanych tu materiałów. Pliki [materiały], którym brak przypisania numeru paczki będą sukcesywnie kompletowane w kolejne  przesyłowe paczki.
UWAGA! –  bezpośrednio po prawej stronie przy obrazie paczki są umieszczane numery paczki dla identyfikacji jej zawartości np:
v
1 – ; 2 – ; … 7 – . 1, 2, 7 – to numery paczek z materiałami do przesłania.
Jeżeli przy obrazie – podanych wyżej rodzajów materiałów do pobrania – występuje numer bezpośrednio po prawej stronie tego obrazu, to to oznacza, że ten materiał jest w paczce o wskazanym numerze paczki i można go pobrać hurtem wraz z innymi materiałami znajdującymi się w tej wskazanej numerem paczce. Brak tego numery oznacza, że materiał nie został spakowany jeszcze do paczki i można go pobrać [w danym momencie] – w miejscu. gdzie ten materiał występuje na witrynie – tylko jako pojedyncze pobranie.
Przykład:
2 – ; 7 – ; 1 – ; 2 – ; 7 – ; …
– W paczce oznaczonej numerem 1 – znajduje się pik: DOC oznaczony nr 1 [obok umieszczonych w paczce i innych materiałów].
W paczce oznaczonej numerem 2 – znajduje się pik: PDF oznaczony nr 2, filmowy udostępniony oznaczony nr 2 [obok umieszczonych w paczce i innych materiałów].
W paczce oznaczonej numerem 7 – znajduje się pik: PDF oznaczony nr 7, filmowy własny Józefa Bizoń oznaczony nr 7 [obok umieszczonych w paczce i innych materiałów].
———————————————————————————————-
Artykułom zamieszczonym na stronie WPISY-blog przyporządkowane są kategorie – czyli jakiej tematyki one dotyczą.
Wykaz aktualnie dostępnych kategorii wpisów
znajduje się u samej góry po prawej stronie witryny pod napisem: Kategorie.
UWAGA! Kategorie przypisywane są jedynie wpisom umieszczonym na stronie WPISY-blog.
Klikając myszą na wybraną kategorię wpisów uzyskujemy wszystkie dokonane wpisy [artykuły] na blogu dotyczące danej tematyki [kategorii].
Co zawierają pozostałe strony witryny, to w tej chwili trzeba samemu już sprawdzać.  Witryna jest w stanie budowy i strona POMOC-nawigacja będzie sukcesywnie rozbudowywana o nowe informacje w efektywnym poruszaniu się po materiale zgromadzonym na tej witrynie.
Należy zatem zaglądać na tę stronę.
12 września 2001 r. – Józef Bizoń