PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa – uaktualnienie

6 – KN1..S1PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa – uaktualnienie

Jarosław Kaczyński _O naprawie Rzeczypospolitej [UWAGA! 27.04.2012 uaktualniono linki podawane w artykule]
.
Wykład wygłoszony w Fundacji im. Stefana Batorego w dniu 14.02.2005

W 2002 roku radykałowie otrzymali w wyborach przeszło 30 procent.
W tej chwili ich notowania są nieco mniejsze.
Ale jeżeli w Polsce dojdzie do sytuacji, w której połączą swoje siły, nie w jakiejś rewolucji, nie w wystąpieniach ulicznych, w wielkich strajkach, tylko przy urnie wyborczej, całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi, dwie wielkie grupy społeczeństwa, to będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna) i rozwścieczonych swoim losem postkomunistów.”
„Ci ostatni znajdują się dzisiaj w znanej sytuacji, ale nawet jeżeli uda nam się ich zdelegalizować – liczę na Trybunał Konstytucyjny – to ze sceny politycznej nie zejdą.
Przecież delegalizacja to nic innego jak wyrejestrowanie.
Potem będą mogli się założyć kolejną partię.
Delegalizacja byłby jedynie mocnym aktem potępienia moralnego.
Podkreślam raz jeszcze: istnieje niebezpieczeństwo zdobycia władzy w Polsce przez radykałów. Wszystkim, którzy zalecają heroiczną drogę walki o przemiany gospodarcze w Polsce, radziłbym wziąć to pod uwagę.” [str. 22-23 wersji autoryzowanej w PDF] – całość tu:
(http://www.batory.org.pl/debaty/jkaczynski.htm  – link nieaktualny.)
http://www.batory.org.pl/doc/jkaczynski.pdf  – wersja autoryzowana w PDF. 
W tym cytowanym fragmencie mamy wyłożony cały wielki plan polityczny PiS (ale czy rzeczywiście plan PiS?) i odpowiedź na bardzo wiele zasadniczych pytań typu: DLACZEGO?
Przy władzy mają być mutanty pookrągłostołowe. Formacje, które są odpowiedzialne za wepchnięcie na oślep Polski pod but Brukseli. Formacje polityczne odpowiedzialne za ruinę Polski i degradację Narodu Polskiego. Odpowiedzialne tym samym za stworzenie możliwości przeróżnego rodzaju pomniejszych (w stosunku do ogromnych strat tzw. dostosowawczych) złodziejstw przy tej okazji. Przecież to nie krasnoludki otworzyły dom zwany Polską na pastwę przeróżnego rodzaju złodziei – tych dużych, działających w rękawiczkach, za osłoną przepisów – i tych kradnących bez żadnych skrupułów.
.
To również i Porozumienie Centrum (PC) – dzisiejszy trzon PiS – na posiedzeniu Sejmu RP w maju i 4 lipca 1992 r. ustami swego przedstawiciela wygłaszało peany na temat dobrodziejstw sporządzonego pod stołem, za plecami Narodu Polskiego, zabójczego dla Polski Układu Europejskiego z 16 grudnia 1991 r., sporządzonego w Brukseli. Przemawiało głosem „mędrca” – obok innych im podobnych (również koła RdR) – do innych posłów, aby Sejm RP wyraził zgodę na ratyfikację tego układu przez Prezydenta RP Lecha Wałęsę.
.
4 lipca 1992 r. – pod osłoną burzy lustracyjnej – Sejm przyjął ustawę o wyrażeniu zgody na ratyfikację Układu Europejskiego. Wówczas kategorycznie sprzeciwiała się temu grupa ok. 100 posłów i nie byli to posłowie lewicy, ale słuch po nich zaginał, bo widocznie uznano ich za radykałów.
Osoby – z miast, miasteczek i wsi – należące dzisiaj do formacji politycznej PiS czynnie uczestniczyły w procesie wpychania Polski pod but Brukseli. Czy ktoś o zdrowych zmysłach ma teraz uwierzyć, że formacja ta naprawi Polskę dla Polaków?
.
W Fundacji Batorego bardzo jasno została wyłożona doktryna polityczna PiS. Na scenie politycznej ma pozostać PO (Platforma Obywatelska), PiS (Prawo i Sprawiedliwość) oraz postkomuniści (pod szyldem SLD lub jakimkolwiek innym), bo ich się nie da wyeliminować ze sceny politycznej.
.
Można i trzeba za to wyeliminować innych. Ze sceny politycznej muszą zejść wszyscy inni, którzy nie mieli nic wspólnego z okrągłym stołem, z Układem Europejskim z 1991 r., no i dalszym wpychaniem Polski w objęcia Brukseli. No i nie mogą dojść do głosu siły szczeropolskie.
.
Stąd te ciągłe ataki na LPR – w pierwszej kolejności, taka taktyka typu salami –  a w drugiej kolejności na Samoobronę. Straszenie przyspieszonymi wyborami, marginalizowanie na przeróżne sposoby. Przyjęcie retoryki narodowej i udawanie radykałów.
.
I nie chodzi tutaj w istocie o te partie. Chodzi o to, aby nie dopuścić do uruchomienia procesu, w którym przy urnie wyborczej spotkałyby się z sobą dwie wielkie grupy społeczeństwa – całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi – bo nastałyby rządy radykałów.
.
Wykluczonych lub częściowo wykluczonych – z przeróżnych racji, głównie ekonomicznych – mamy już w Polsce prawie 75% Narodu Polskiego. Chodzi więc o to, aby przy urnie nie spotkali się wreszcie Polacy i nie wybrali w końcu rządów szczeropolskich???
.
Stąd też był taki jazgot, gdy do wyborów parlamentarnych stanął w 2005 r. Dom Ojczysty. Pomagano tak, aby nie pomóc. Wzywano do zachowań utrudniających jego organizowanie się i utrudniających jego udany start w wyborach. Wzywano do stosowania kryterium szansy, a nie kryterium dobra.
Po wyrażeniu zgody przez rządy PiS na instalację w Polsce tarczy antyrakietowej z silosami rakiet z głowicami nuklearnymi – szczegółowe rozmowy i uzgodnienia ruszają w kwietniu br. – można już rozpisać nowe wybory, bo główne zadanie zostanie wykonane i już inni (w swoim interesie) będą pilnować, aby przy urnie wyborczej nie spotkały się z sobą dwie wielkie grupy społeczeństwa – całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi Polakami.
.
Fundacja Batorego nie tylko organizuje debaty polityczne, ale ma ona również swego przedstawiciela w Senacie RP oraz w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego w osobie Marszałka Bogdana Borusewicza [od 28 grudnia 2005 r. – 31 października 2007 r. i od 20.05.2010]
http://b-borusewicz.pl/nowa/index.cgi?action=01show&idn=14&kind=3  – link nieaktualny.
Znamienny jest poczet tej Rady – do zapoznania się tu
http://www.bbn.gov.pl/palm/pl/610/18/Rada_Bezpieczenstwa_Narodowego.html
Bogdan Borusewicz
od szeregu już lat jest członkiem Rady Fundacji Stefana Batorego – George’a Sorosahttp://www.batory.org.pl/ofund/rada.htm [nieaktualny]
http://www.batory.org.pl/o_fundacji/rada_fundacji [aktualizacja 27.04.2012]
– Fundacji,
na której to stronie internetowej dowiadujemy się, kto i jakie tam debaty prowadził.
http://www.batory.org.pl/debaty/index.htm [nieaktualny]
http://www.batory.org.pl/programy_operacyjne/debaty [aktualizacja 27.04.2012].
Zaś na stronie http://www.batory.org.pl/debaty/o_naprawie.htm  [nieaktualny]
http://www.batory.org.pl/programy_operacyjne/debaty/cykl_naprawa
[aktualizacja 27.04.2012].
mamy:
Cykl wykładów o naprawie Rzeczypospolitej:
.
Wykład Lecha Kaczyńskiego, 19 września 2005
Wykład Włodzimierza Cimoszewicza, 12 września 2005
Wykład Donalda Tuska, 6 września 2005
Wykład Zbigniewa Religi, 24 czerwca 2005
Wykład Tadeusza Mazowieckiego, 6 czerwca 2005
Wykład Marka Belki, 3 marca 2005 – Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 203 KB] http://www.batory.org.pl/doc/mbelka.pdf
Wykład Jarosława Kaczyńskiego, 14 lutego 2005 – Autoryzowany tekst [PDF 250 KB] http://www.batory.org.pl/doc/jkaczynski.pdf
Wykład Marka Borowskiego, 3 lutego 2005
Wykład Jana Rokity, 10 stycznia 2005 – Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 216 KB] http://www.batory.org.pl/doc/jrokita.pdf
Wykład Aleksandra Kwaśniewskiego, 13 grudnia 2004 – Autoryzowany tekst PDF 178 KB] http://www.batory.org.pl/doc/akwasniewski.pdf
Z cyklu Polityka zagraniczna:
Ciągłość i zmiana w polityce zagranicznej RP (22 grudnia 2005) – dyskusja z udziałem Stefana Mellera, Władysława Bartoszewskiego, Bronisława Geremka, Dariusza RosatiegoJacka Saryusz-Wolskiego.
Sens 9 maja 1945 i polska polityka (4 maja 2005) – dyskusja z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, Adama Daniela Rotfelda i Bronisława Komorowskiego,prowadzenieAleksander Smolar.
Boguchwała. A.D. 18 marca 2006 r.  – Mgr inż. Józef Bizoń
——————-
Przeniesiono i uaktualniono z:
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2467
_________
17.06.2011
Dopeniło się po wyborze A. Dudyw 2015 r.  na Prezydenta RP .
Czytaj!
Po euforii wyboru Andrzeja Dudy i oh, ach w mediach toruńskich O. T. Rydzyka i niektórych biskupów
https://jozefbizon.wordpress.com/2015/06/04/po-euforii-wyboru-andrzeja-dudy-i-oh-ach-w-mediach-torunskich-o-t-rydzyka-i-niektorych-biskupow/
05.06.2015

Informacje o Józef Bizoń

jb.boguchwala@gmail.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii George Soros - PiS i inni kamraci, Józef Bizoń. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.