Zasługi Prezydenta L. Kaczyńskiego – Świętowanie Chanuki 2006-2009 w obrazkach

Zasługi Prezydenta L. Kaczyńskiego – Świętowanie Chanuki 2006-2009 w obrazkach

17 grudnia 2006 r. [niedziela – po szabasie]
.
Prezydent Lech Kaczyński podzielił się na ten dzień rolami ze swą żoną Marią Kaczyńską. Prezydent Lech Kaczyński udał się do Gdyni na obchody rocznicy wydarzeń grudnia 70 roku przy pomniku Ofiar Grudnia 1970, a jego małżonka Maria Kaczyńska udała się w tym czasie na Plac Grzybowski w Warszawie celem zapalenia tam wraz z Hanną Gronkiewicz Waltz  chanukowych świateł.

.
Z tego wydarzenia mamy krótką lecz treściwą informację na oficjalnej stronie prezydenta RP zatytułowaną:Uroczystość zapalania świateł chanukowych
źródło: http://www.prezydent.pl/archiwum/archiwum-aktualnosci/rok-2006/art,160,47,uroczystosc-zapalania-swiatel-chanukowych.html
a która to w całości za podanym wyżej źródłem jest niżej cytowana [pogrubienia i pokolorowanie teksu – Józef Bizoń].

Cytat – 17 grudnia na placu Grzybowskim odbyła się uroczystość zapalenia świateł chanukowych z okazji żydowskiego Święta Chanuki.
Prezydentowa Maria Kaczyńska zapalając światełko powiedziała:
.
Opowieści chanukowe mówią o zobowiązaniach wobec Boga i ludzi. Historie te uczą nas, że trzeba wierzyć w zwycięstwo. Nasze dwa narody mają za sobą trudną, wspólnie przeżytą historię i wyciągnęły z niej lekcję – nigdy nie należy się poddawać. Przykład Machabeuszy pokazuje nam, że tylko współpracując, możemy wygrać. Życzę Państwu radosnej Chanuki i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
.
W uroczystościach uczestniczyli: Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, Ambasador Izraela Dawid Peleg oraz Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Święto Chanuka obchodzone jest na pamiątkę zwycięskich zmagań żydowskiego rodu Machabeuszy nad wywodzącymi się z Syrii Seleucydami w 165 roku p.n.e. Dla Żydów Chanuka jest symbolem wolności i wiary oraz życia w wolnym Państwie.” i dalej: „Zapraszamy do oglądania zdjęć z tego wydarzenia w naszej Galerii– koniec cytatu.

————
UWAGA! Wciśnij klawisz F11
[tryb pełnoekranowy]. Przeglądając i KLIKAJĄC na wybrane zdjęcia uzyskasz je w dużym powiększeniu. Potem wciskamy w przeglądarce strzałkę “Przejdź do poprzedniej stron” i przeglądamy dalsze zdjęcia.
————

2006 rok.

2007 rok


.
.

2008 rok
.

2009 rok.

Zdjęcia wybrano z podstrony https://jozefbizon.wordpress.com/kor-batory-inni/
Warto zapoznać się z tą podaną podstroną, gdyż wiele z tych zdjęć poprzedzona jest tekstami wprowadzającymi, a ponadto widoczne są tam zastosowane techniki Public Relations z wykorzystaniem patriotyzmu i katolicyzmu Polaków celem wykreowania PiS na patriotyczną polityczną  formację Polaków, a braci Kaczyńskich na wielkich polskich patriotów – podczas, gdy mało znane ogółowi fakty temu przeczyły i przeczą.
Ponadto są tam też i informacje dotyczące obchodów święta Chanuka w Sejmie, a także udziału w nich PSL, a także Prezydenta Bronisława Komorowskiego [PO].

Boguchwała A.D. 01 kwietnia 2012 r. – Józef Bizoń.

Informacje o Józef Bizoń

jb.boguchwala@gmail.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Józef Bizoń, Zasługi Lecha Kaczyńskiego. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.